20 bz
Aktualności
Czwartek, 18 październik 2018 r.
05.05.2017
Węgorz po raz trzynasty2 maja 2017r. już po raz trzynasty w Węgorzewie odbył się Półmaraton Węgorza. W ramach współzawodnictwa sportowego 16DZ i DG RSZ3 wzięła w nich udział również reprezentacja naszej brygady.

 

 Uroczyste otwarcie zawodów dokonał dowódca 11pa przy asyście kompanii honorowej. Po wciągnięciu flagi i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpił honorowy start. Kolumna zawodników wyruszyła do miejscowości Sztynort, gdzie znajdowała sie meta.

Wśród blisko 500 uczestników półmaratonu wystartowała także 17 osobowa reprezentacja naszej brygady. Ciężka ponad 20 kilometrowa trasa prowadziła przez pagórki, lasy i drogi. Nie wszyscy uczestnicy biegu Węgorza zdołali go ukończyć i musieli zejść z trasy. Nie dotyczyło to naszych biegaczy, którzy przebiegli go w pełnym składzie.

Największym osiągnięciem było wywalczenie I miejsca w kategorii + 45 lat przez st. chor. Artura Bryłę, który nie dał szans rywalom na tym dystansie i wreszcie osiągnął cel, który założył przed biegiem i tym samym otrzymał powołanie do reprezentowania 16DZ i DG RSZ3 na Mistrzostwach Wojska Polskiego. Gratulujemy !!!