20 bz
Aktualności
Wtorek, 22 styczeń 2019 r.
15.10.2018
 Szlachecka na Węgorzewskich przełajach..W dniach 9-11 października 2018 roku w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa 16 DZ i DGRSZ-3 w biegach przełajowych.
 
Nie mogło na nich zabraknąć żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Hetmańską Brygadę reprezentowali: plut. Krystian Sosnowski , st. kpr. Agata Groszyk, st. kpr. Grzegorz Matura, st. kpr. Piotr Kaczorowski, kpr. Krzysztof Pierwanicki, kpr. Krzysztof Adamkiewicz, st. szer. Krystian Sikorski, st. szer. Paulina Kasińska, szer. Karol Kowalski, szer. Anna Sadowska, szer. Barbara Jankowska oraz szer. Kamil Horba.

Uczestnicy zawodów rywalizowali na 3 i 8 kilometrowych odcinkach indywidualnie w pierwszym dniu mistrzostw, a w drugim ścigali się w sztafetach 4x1000 m i 4x2000m. Piękna pogoda i niezwykłe mazurskie widoki były rekompensatą dla trudnych i wymagających tras biegowych. Zmęczenie i pot zawodników opłaciły się jednak i nasz żołnierz szer. Karol Kowalski zdobył brązowy medal a drużyna w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 9 miejscu.